Mój pies je trawę ?!

Zauważyłeś, że pies zaczyna jeść trawę? Przekonaj się, czy to właściwe zachowanie i dlaczego pies tak postępuje!

Zazwyczaj podczas spaceru bądź na podwórku zauważamy, że pies zaczyna jeść trawę. Niewątpliwie wzbudzi to zainteresowanie każdego właściciela, z obawy, że może to zaszkodzić pupilowi. Wówczas rodzą nam się w głowie pytania, czy powinniśmy mu tego zabronić? Podkreślić w tym miejscu należy, że istotne jest miejsce w którym żyjemy, a bardziej środowisko, gdyż często w dużych miastach trawa jest pełna różnych chemikaliów, wówczas na pewno spożywanie jej nie wyjdzie na dobre naszemu psu. Dlatego my, jako właściciele powinniśmy mieć na uwadze, by trwa była możliwe pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń i chemikaliów.

Bardzo częstym powodem sięgania po trawę jest zatrucie wcześniej spożytym pożywieniem. Wówczas pies spożywając trawę, a szczególnie już tą starą o grubych źdźbłach, żeby sprowokować wymioty. Jest to naturalne zachowanie, aby oczyścić organizm.

Czasami psy sięgają po trawę, kiedy jest w fazie wzrastania. Pomaga im to uzupełnić mikroelementy.

Bywa też, że czasami po prostu lubią niektóre gatunki traw i od czasu do czasu sobie poskubią. Dlatego skubanie trawy od czasu do czasu, czy w celu oczyszczenia układu pokarmowego jest prawidłowym zachowaniem czworonoga.

Zdarzyć się może również, że pies zaczyna jeść trawę, aby zwrócić na siebie uwagę właściciela. Zazwyczaj opiekunowie są wyczuleni, gdy w pysku psa znajdują się niepożądane substancje i obiekty.

Alarmującą sytuacją jest, gdy pies spożywa i często duże ilości trawy. Należy wtedy zwrócić uwagę, czy dieta pupila jest odpowiednio zbilansowana, czy zawiera wszystkie mikro i makro elementy. Warto rozważyć również wizytę u weterynarza, sprawdzić stan zdrowia psa oraz poradzić się jakie pokarmy i w jakich ilościach powinien spożywać.

Related posts

Leave a Comment