PIES PODCZAS BURZY.

– Burza wywołuje lęk nie tylko u ludzi. Budzi strach ze względu na towarzyszące jej głównie zjawiska wizualne i dźwiękowe.

– Nasi pupile mają kilkukrotnie lepszy słuch od nas – ludzi, co sprawia, że podczas burzy są przerażeni, gdyż wszystko co odbierają jest zwielokrotnione i nasilone.

– Czworonogi wyczuwają nadejście burzy na własnej skórze, a dokładniej mówiąc sierści. Powoduje to, że szukają cichego i ustronnego schronienia, gdzie znajduje się mniej ładunków elektrostatycznych.

– Wbrew pozorom lęk psa przed burzą może z biegiem czasu przekształcić się w fobię, a co za tym idzie – kompletnie nieuzasadniony w swoim stopniu strach.

– Zwierzęta czują energię i emocje ludzi. Negatywne odczucia właściciela potęgują strach i lęk czworonoga. Pamiętajmy, aby nie przekazywać psu swoich negatywnych emocji. Zwracajmy się do psa spokojnym i stonowanym głosem. Zapewnijmy mu swoją obecność.

– Czworonogi zazwyczaj mają w domu tzw. swoje miejscówki, do których się chowają, a które zapewniają im poczucie bezpieczeństwa. Nie powinniśmy na siłę zabierać psa z takiego miejsca, gdy nie chce go opuścić. Dla zwiększenia komfortu zwierzęcia możemy położyć im tam kocyk, poduszkę lub dać ulubioną zabawkę.

Related posts

Leave a Comment