Pies w samochodzie.

Wakacje to okres szczególnie sprzyjający podróżom. Często chcemy zabrać czworonoga ze sobą. Wówczas pojawia się problem… w jaki sposób przewozić psa w samochodzie. Na tą okoliczność powinniśmy odpowiednio przygotować psa i samochód.

Psiaki również dotyka choroba lokomocyjna. Jeżeli to pierwsza podróż pupila może wiązać się również ze stresem. Dlatego przed podróżą najlepiej jest nie karmić psa. Za to warto podać mu wodę. Jednocześnie pamiętajmy aby wziąć na drogę zapas wody i pożywienie dla psa. Istotna jest temperatura w aucie i ochrona psa przed promieniami słonecznymi. Warto zaopatrzyć się w osłonki na szyby, które ograniczą wpadanie promieni słonecznych. Pamiętajmy aby chłodny nawiew z klimatyzacji nie padał bezpośrednio na zwierzaka. Jest to niekorzystne dla jego zdrowia. Podróż z psem związana jest nieodzownie z koniecznością z robieniem przystanków co 2-3 godziny. Zwierzak musi mieć czas na rozprostowanie, załatwienie swoich potrzeb, napicie się wody, zjedzenie i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Zwiększy to jego samopoczucie i komfort podróży.

Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów, które ułatwiła nam podróż z psem.

Do nich należą transportery. Zabezpieczają pupila przed skutkami gwałtownego hamowania lub ostrych zakrętów. Musimy zważać na to, by transporter był odpowiedniej wielkości, najlepiej wyścielony kocykiem.

Jeżeli przewozimy psa w bagażniku bez transportera, niezbędna może okazać się mata antypoślizgowa, która zwiększy stabilizację psa.

Podczas przewożenia psa w przedziale pasażerskim przydatne są specjalne szelki, które umożliwiają mu poruszanie się, jednak jest ono ograniczone. Możemy wtedy być pewnie, że nagle pies nie skoczy do nas podczas jazdy.

Jazda w przedziale pasażerskim oznacza konieczność zabezpieczenie tapicerki. Zakupić możemy specjalne maty i wykładziny, które później łatwo jest wytrzepać z pozostawionej sierści.

Related posts

Leave a Comment