RASA PSA – KTÓRA DLA MNIE ?

ODPOWIEDZIALNA DECYZJA

Decydując się na rasowego psa kluczowe staje się określenie naszych wymagań wobec niego. Niektórzy oczekują, że pies nie będzie wymagał ciągłej uwagi, pozostali zaś marzą o myśliwym bądź szukają czworonoga odpowiedniego do intensywnej pracy szkoleniowej lub wspólnej aktywności na powietrzu. Niemniej istotne jest to, co my możemy zaoferować naszemu pupilowi. Oczywiście każdy pies uwielbia spędzać czas ze swoim właścicielem i być w centrum uwagi. Jednak spośród wszystkich ras możemy wyróżnić te bardziej samodzielne jak i wymagające więcej atencji. Dlatego nawet fakt spędzenia dużej ilości czasu poza domem nie wyklucza posiadania czworonożnego przyjaciela. Wówczas warto zastanowić się jaka rasa będzie najbardziej adekwatna do naszego stylu życia, aby pies był wiódł szczęśliwe życie u naszego boku. Wyposażmy się w wiedzę o rasie, którą chcemy wybrać, poznajmy naturę i charakterystyczne cechy naszego przyszłego pupila, zastanówmy się jak wygląda nasz typowy plan dnia i upewnijmy się, że obie strony będą zadowolone. Przemyślmy decyzję !

Zwierzę to istota, która wprowadza radość i czystą miłość do naszego życia. Musimy być świadomi długoterminowego zobowiązania, ale również kosztów jakie będziemy musieli ponosić w związku z utrzymaniem psa. Trzeba być świadomym, że zwierzak o długiej sierści będzie wymagał więcej nakładów na pielęgnację, a duży odpowiedniej ilości pożywienia. Podkreślić należy, iż rasowe psy mogą wymagać specjalnej karmy, która pomoże utrzymać je w jak najlepszym zdrowiu i kondycji. Wynika to z potrzeby dobrania odpowiedniego składu pokarmów z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdej z ras. Dlatego, np. rasy o wrażliwym układzie trawiennym wymagają dostosowanego żywienia, żeby dodatkowo nie obciążać układu pokarmowego. Z kolei możemy wyróżnić również rasy, które bardzo szybko nabierają masy w związku z czym odpowiednią karą dla nich będzie ta o niskiej wartości energetycznej, aby nie doprowadzić czworonoga do otyłości i późniejszych konsekwencji z tym związanych. Nie możemy zapomnieć też o profilaktyce zdrowotnej w postaci szczepień. Musimy też być przygotowani na to, że pupil może zachorować, co wiąże się z kosztami leków i wizyt u weterynarza.

GDZIE KUPIĆ RASOWEGO PSA

Gdy przeanalizujemy wszelkie za i przeciw powstaje pytanie, gdzie można kupić rasowego psa. Obecnie internet przepełniony jest ofertami sprzedaży rasowych psów. Przy zakupie rasowego czworonoga musimy być ostrożni, aby nie kupić psa u pseudo hodowcy i żeby zakupiony pupil był rzeczywiście rasowy, a nie tylko na takiego wyglądał. Przydatne jest sprawdzenie przed zakupem hodowli w internecie oraz jeśli mamy taką możliwość odwiedzenia jej i przekonania się, że pieski znajdują się w godnych warunkach. Pamiętajmy, że zawsze możemy zasięgnąć opinii behawiorysty, trenera psów bądź właściciela hodowli w doborze najlepszego dla nas pupila. Nie obawiajmy się skorzystać z pomocy!

Related posts

Leave a Comment